Čím maluju

31. srpna 2016 v 16:22 | Alo |  Omalovánky pro dospělé
Ahoj,
v tomto krátkém článku bych vám ráda ukázala, co používám na malování. Vzhledem k tomu, že se malování a omalovánkám věnuji jen velmi zřídka jsou mé zásoby celkem skromné.

Pastelky:
Moje sbírka pastelek se skládá z dvou hlavních sbírek, protože mám v podstatě dva domov, skutečný domov a kolej, a v každém chci mít jedny, člověk nikdy neví, kdy se mu pastelky budou hodit, ikdyž zrovna nebude malovat.
Na kolej si beru starší pastelky, které jsou již spíše zbytky z dřívějších let, protože malování mě vždy bavilo. Tyto pastelky mám spíš už jen na dopoužívání a vím, že mi u nich nebude vadit, když se při stěhování zničí.
Doma používám pastelky lepší, protože nemám strach, že by se mi mohly nějak poškodit. Jsou to dvě sady: první byla koupená mou mamkou ještě za minulého režimu, ale mamka ji skoro nepoužívala, takže jsem si přebrala jako skoro novou. Tyto sada obsahuje 24 pastelek, což je na začátky malování jednodušších antistresových omalovák celkem postačující. Krásně chytaly na snad jakýkoliv papír a tenčí papíry netrhaly, ale častým přenášením ve školní tašce se začaly dost lámat.
Při malování omalovánek, kde jsem potřebovala dosáhnout realističtějších a přesnějších barev, jsem dostala druhou sadu pastelek. Jsou to akvarelové pastelky Mondeluz od Koh-i-Nooru, sada čítá 48 barev, což mi plně vyhovuje. Ve městě máme přímo obchod od Koh-i-Nooru, takže se dají snadno sehnat pastelky, které již docházejí. Zatím jsem s nimi malovala pouze na sucho, ale doufám, že brzy je vyzkouším i rozmývat.

Další potřeby:
K Mondeluzkám jsem si koupila i tzv. míchací pastelku neboli blender (taktéž od Koh-i-Nooru cca za 10,- , pozor ne ve všech papírnictvích to znají), který dokáže lépe rozetřít pastelku při suchém použití a zakryje bílé skvrnky, jež často vznikají při slabším vybarvování. Občas se místo něj dá použít i bílá pastelka, ale ten blender je o kapku lepší :).
Když se rozhodnu namalovat něco ze své hlavy, tak si k sobě často vezmu i tenký černý fix na obtáhnutí okrajů kresby. Dále pak u sebe mívám vždy ořezávátko (úplně obyčejné ze sady Mondeluzek) a alespoň dva papíry, nejlépe z obou stran čisté, ale stačí jedna strana. Potí se mi totiž dost ruce a mastnota z nich by mi mohla poškodit obrázek nemluvě o tom, že bych si rukou mohla rozmazat barvy, takže jeden papír mám vždy pod rukou a druhý dám pod stránku omalovánky, kterou zrovna dělám, aby se mi při větším zatlačení na pastelku neobtiskl další obrázek na opačnou stranu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 astro-lukas astro-lukas | Web | 31. srpna 2016 v 19:15 | Reagovat

Hezky napsaný,
o rozmývání pastelek slyším poprvé, to jsem zvědav, jestli něco ukážeš :-)

2 Alo Alo | E-mail | Web | 1. září 2016 v 9:25 | Reagovat

[1]: Díky, trochu jsem se rozepsala, tu spolupráci bych brala, kdyžtak mi napiš na mail. Snad se k tomu třeba o Vánocích nebo zimním zkouškovém dostanu ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama