Září 2016

Omalovánky č. 3 - něco na kolej

25. září 2016 v 15:12 | Alo |  Moje omalovánky
Ahoj,
dneska to bude jen taková rychlovka, škola už začala a navrch jsem se trochu nachladila, takže na malování moc nebyla ani nálada. Tak přináším alespoň slíbené nové omalovánky, jež jsem si pořídila na kolej. Tak jdeme na to :)

Hotovka #2 - HP pokračuje

17. září 2016 v 8:00 | Alo |  Hotovo
Ahoj,
dnesk abych vám ráda ukázala svá díla za poslední týden, není toho moc, protože jsem v trochu provizorních podmínkách. Dopředu se omlouvám, ale příští týden to bude možná ještě horší, prootže mi navíc už začne škola a každý kdo studuje vysokou, ale i střední, tak pochopí. A teď už k těm obrázkům.

Hotovka #1 - první týden

10. září 2016 v 8:00 | Alo |  Hotovo
Ahoj,
dneska bych vám ráda ukázala, jaké omalovánky jsem zvládla za tento týden (no už je to spíš předminulý týden, ale nejsem moc na počítači ani omalovánky nemám u sebe, tak to vezmeme jako tento týden, protože příští na tom nebudu líp ;)). Snad se vám mé výtvory budou líbit.

Omalovánky č. 2, ale pouze pořadím - HP

4. září 2016 v 15:00 | Alo |  Moje omalovánky
Ahoj,
dneska bych vám ráda ukázala omalovánky, které jako druhé přibyly do mé minisbírky. Jsou to Mudlovské omalovánky z prostředí Harryho Pottera, které jsem dostala k narozeninám. Z edice omalovánek z kouzelnického prostředí v češtině vyšla ještě i Bytosti kouzelnického světa. Pokud by jste hledali v cizojazyčné můžete narazit i na další omalovánky z této série. Na příbězích Harryho Pottera jsem doslova vyrostla, takže pořízení této omalovánky bylo celkem jasnou volbou.
Knížka je brožovaná a stránky jsou velikosti přibližně A4. Celá kniha se dá rozdělit do dvou částí, v první větší části jsou samotné omalovánky a ve druhé části jsou fotografie z natáčení a skicy použité při natáčení zachycující jednotlivé obrázky z omalovánek. Díky přítomnosti této druhé části knihy jsem měla ze začátku strach z těchto omalovánek, protože mi připadalo, že je to celkem zavazující a musím použít přesně stejné barvy, které použili při natáčení filmu. Když jsem se konečně do omalovánek pustila, zjistila jsem, že se tam stále nachází dost míst, kde se člověk může realizovat podle své aktuální nálady (např. na rámečcích).
Kladem těchto omalovánek kromě tematu je to, že většina obrázků je orámovaná, ať už tenkým rámečkem z jediné vybarvitelné linky nebo složitým rámečkem, kterým celé dílo můžete ještě podtrhnout.
Za zápor těchto omalovánek asi vidím jejich provedení, kdy obrázky jsou na obou stranách, což je při malování vrchních stran dosti nepohodlné.
Celkově tyto omalovánky mám velmi ráda a dokáži nad nimi strávit i několik hodin denně, takže vřele doporučuji.

obálka

ukázka z obrázků (orámovaný i neorámovaný)

fotky v zadní části knihy

PS:doporučuji při malování si pustit filmy Harryho Pottera

Před blogem

4. září 2016 v 8:00 | Alo |  Hotovo
Ahoj,
dnes vám ukážu obrázky, které jsme stihla vybarvit ještě před založením blogu. Všechny jsem vybarvila v první vlně nadšení z nových omalovánek během ledna, také to bylo díky tomu, že bylo zkouškové a omalovánky jsou opravdu bezvaný způsob relaxace a prokrastinace ;).

Moje první omalovánky - GoT

3. září 2016 v 15:00 | Alo |  Moje omalovánky
Ahoj,
dnes bych vám ráda ukázala omalovánky, které jsem dostala jako první z antistresových omalovánek. Jsou jimi omalovánky z oblíbeného seriálu Game of Thrones. Seriál jsem začala sledovat minulé léto a na Vánoce mi pod stromečkem přistály tyto omalovánky.Kniha je brožovaná a stránky jsou čtvercové. Obrázky v omalovánkách jdou tematicky rozdělit do dvou celků, první jsou erby rodů ze Sedmi království a druhý celek (zabírající většinu knihy) jsou obrázky z postav a událostí z knih.
Největším kladem těchto omalovánek je jejich struktura, na jednom listu se nachází jedna omalovánka, tedy nejsou oboustrané, takže je jen na vás, co použijete na jejich vybarvení. Když se podíváme na otevřenou omalovánku, tak na levé straně je text z knih vztahující se na obrázek umístěný na pravé straně.
Jediným záporem, který jsem na omalovánkách zatím objevila je, že výjevy z knih jsou natisknuty přes celé stránky bez jakýchkoliv rámečků nebo nečeho podobného. Osobně se mi na okraji listu kreslí celkem špatně a hlavně, když pod tím listem mám ještě plno dalších.
Celkově jsem s těmito omalovánkami velmi spojokená a doporučila bych je všem příznivcům Game of Thrones, ikdyž asi se budou o něco málo víc líbil těm, co pouze četli knihy, protože jsou dělány podle knih a ne podle seriálu.

obálka omalovánky

ukázka erbů (Greyjoyové)

ukázka výjevu z knihy (Sansa s Lady na Zimohradě)