Tomu nešlo odolat ;)

22. října 2016 v 16:58 | Alo
Ahoj,
v tomto článku nebudu dělat žádnou recenzi na omalovánky nebo ukazovat nové výtvory, ale když jsme viděla to téma týdny, řekla jsme si, že to mluví přímo o mě.Mrkající Připravte se však, že to nebude žádné světoborné nebo snad hlubokomyslné, ale prostě mě to zrovna přišlo na mysl. Jo a promiňte mi možné překlepy, právě jsem dodělala laborky.


Už název mého blogu říká, že barvy, které kolem sebe vídám, jsou pro mě důležité a mám je ráda. Nemůžu ovšem říct, že bych věřila na různé barvové testy osobnosti či barvové testy prováděné na školách, které měly zjistit, jak máte školu rádi (na tuto věc mám stejný názor jako "Sysifos - Český klub skeptiků").
Ještě snad na základce jsem v češtině napsala nějakou malou slohovku na téma barvoslepé dívky, která se snaží alespoň trochu poznat barvy. Myslím si, že by pro mě bylo velmi těžké, kdybych najednou přestala rozeznávat barvy.
Ale na druhou stranu barvy jsou přeci pouze v naší hlavě. Z fyzikálního hlediska jsou to jen fotony různých vlnových délek, jež náš mozek zpracuje jako různé barvy. Zní to jednoduše, ale loni byla za diodu svítící modrým světlem (sama o sobě a ne díky modrému kloboučku) udělena Nobelova cena za fyziku.
Myslím si zkrátka, že člověk by měl být v prostředí, které mu barvově vyhovuje, například já mám ráda modrou barvu, ale i přírodní vzory a tak je nábytek v mém pokoji z části modrý a z části je to prostě jen imitace dřeva. A ten samý názor mám i na oblečení, v in barvách jsem pouze v době, kdy je v módě modrá a bílá, po zbytek svého života jsem absolutně out, ale vůbec mi to nevadí.
No asi už ten článek ukončím, protože myslím, že jsem k danému tématu řekla vše, co jsme chtěla. Stejně jsem to dělala jen kvůli tomu krásnému názvu.

Nebojte tento týden nebudete ochuzeni o nějaký solidní článek. Těště se na něj už zítra ráno.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama