Adventní kalendář

11. února 2017 v 15:27 | Alo |  Moje omalovánky
Ahojte,
jak jsem ve včerejším článku slíbila, tak dnes činím. Přináším vám minirecenzi omalovánek jménem Adventní omalovánky. Bohužel v tomto článku nebude moc fotek, protože mi došly baterky do foťáku a nemám u sebe žádné nové. Na internetu existují videa s listováním oamlovánkama, takže pokud by měl někdo zájem vidět všechny obrázky jak jdou za sebou, tak si dané video může najít (osobně doporučuji kanál Coloring Martina na youtube).


Omalovánky jsou českého původu, malovala je Dagmar Medzvecová, pro níž to byla první knížka omalovánek. Vyšly na podzim 2016 a to ve dvou variantách lišících se druhem vazby (lepená nebo kroužková). J8 jsme si objednala kroužkovou vazbu, protože je pro mé malé malovací prostory vhodnější. Omalovánky jsou formátu A4 (poslední A3) a každý obrázek na je samostatném listu, takže se nemusíte bát pracovat v nich s vodou, fixami nebo čímkoliv, s nímž jste měli obavu pracovat v normálních omalovánkách. Toto podporuje také fakt, že papír je velmi kvalitní čtvrtka. Omalovánka obsahuje celkem 24 obrázků, takže si z ní můžete odělat adventní kalendář. Osobně jsem ale nestíhala obrázky vybarvovat tak rychle, takže z nich mám kalendář na několik let.


Obrázky samotné jsou udělané vždy v rámečku, takže odpadá nepřijemné kreslení až k okraji stránky. Objebují se menší i větší plošky na vybarvení a obrázky s jasněji určeným pozadím i s pozadím, jež si každý může dodělat podle vlastního vkusu i umění. Osobně nedokáži přijít na žádné zývažné mínus, jež by tyto omalovánky měly, snad jen to, že díky kvalitě papíru jsou trochu tlustší, ale to je jen kosmetická mikroskopická chybička, jež je okamžitě odpuštěna.


Omalovánky jsem objednávala přímo od autorky z webu Fler.cz, ale bylo možno je nalézt i na některých internotových obchodech s omalovánkami. Stály 210,- + poštovné a díky objednání od autorky jsem získala rovněž i tuto kartičku s omalovánkou, jež je na zadní straně podepsaná (třeba to bude mít časem nějakou sběratelskou hodnotu). Mám dojem, že po Vánocích stáhla autorka omalovánky z prodeje s tím, že je zpřístupní zase v předvánočním čase. Aurotka však nelenila a čerstvě vydala nové omalovánky tentokrát s jarní tématikou. Po zkušenosti s Adventní omalovánkou je nechala udělat pouze v kroužkové vazbě. Viděla jsem fotky těch omalovánek a jsou velmi pěkné, takže pokud máte rádi zvířátka a přírodu, pak tyto omalovánky vřele doporučuji.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama