Co přinesl Ježíšek?

12. února 2017 v 16:11 | Alo |  Moje omalovánky
Ahojte,
protože jsem se v ukázkách vybarvených obrázků již dostala až na konec minulého roku, myslím, že bude lepší njeprve vám představit nové přírůstky, o nichž budu mluvit. V tomto článku budou pouze přírůstky v řadách omalovánek, zítra vám ukáži přírůstky z řady potřeb na malování. Již předem se omlouvám, že obrázky budou pouze stažené z internetu, ale jak jsem včera psala, vybily se mi baterky ve foťáku a zatím nebyl čas obstarat nové. Pokud byste chtěli podrobnější listování danou omalovánkou jsou většinou přístupné na youtube. Tak jdeme na to.

Antistresové omalovánky pro dospělé

*obálka*

Tyto omalovánky jsou českého původu, v prodeji je již třetí díl a navíc i jeden speciál. Já jsem dostala díl první, v němž jsou obrázky rozděleny do několika kategorií: květiny, ptáci, stroje, vintáže, zvířata a mandaly. Snad jsme na žádnou kategorii nezapoměla ;-). Díky těmto kategorií si v omalovánce každý vybere obrázky, jež jsou jeho srdci blízké. I díky této rozmanitosti jsou dle mého názoru vhodné pro začátečníky, kteří zatím neví, co se jim líbí vybarvovat.

*ukázka z knihy*

Obrázky jsou jednostranné a jsou natištěny na silnějším papíře, takže je možno v nich malovat snad čímkoliv. Obrázky jsou opatřeny rámem, takže odpadá ne zrovna příjemné kreslení až k okraji stránky nebo uprostřed knihy (mě tam totiž vždy zbyde bílé místo). Další důvodem, proč jsou tyto omalovánky vhodné pro začátečníky je i rozmanitost týkající se velikosti vybarvovaných částí, jsou zde malinké plošky, ale i velké plochy.
Já jsem s touto omalovánkou zatím velmi spokojena a nejspíše ji budu využívat hlavně na testování nových stylů malby a nových pomůcek na malování (už jsem to tak udělala dvakrát a brzy to snad udělám i potřetí).

The Lord of the Rings - Movie trilogy

*obálka*

Třetí fantasy omalovánka. Jsem holt blázen do fantasy filmů a nechtějte vědět na kolik dalších omalovánek tohoto typu mám ještě zálust ;-). Tato omalovánka je anglickým originálem (doporučuji kupovat v originálním jazyce, protože při přetisku do češtiny je často horší kvalita papíru), takže citáty z filmu i úvodní slova si člověk musí přeložil, ale alespoň si trochu procvičí angličtinu.

*ukázka z knihy*

Obrázky jsou tišteny oboustraně, ale papír je trošku silnější, takže při velmi lehkém zacházení s vodou by to omalovánkám vůbec nemuselo vadit. Obrázky jsou tak půl na půl jednostránkové a dvojstrané. U jednostránkových obrázků je na druhé straně jméno a slavný citát nejdůležitější (jedinné) postavy na daném obrázku. Omalovánka mi díky tomu, jak detailně je propracovaná, připadá složitější a puktičkáře jako jsem já trochu svazuje touha vystihnout barvy jako jsou ve filmu. Jinak jsou obrázky nakresleny velmi pěkně a pečlivě.
Omalovánku mám taky hodně ráda, ale ještě radši ji mám vždy ve chvíli, kdy se blížím ke konci obrázku ;-).

Spojovačky - slavní lidé

*obálka*

Spolu s antistresovými omalovánkami se do módy dostaly také obrázky, jež si vytvoříte pospojování čísel. Existuje podobných knih celá řada, ale tato je specializovaná jen na slavné osobnosti z historie (celkem hojně jsou zastoupani vědci).

*ukázka z knihy*

Osobně se mi tato kniha až tak moc nelíbí, protože obrázky jsou udělané lajdácky, u většiny lidí je také pozadí a pak už se ve změti čar nedokážete moc orientovat. I čísla podle nichž se řídíte jsou natištěna dosti velká, což po skončení kazí dojem z obrázku.
No radši už tady skončím jejich popisování, prootže bych byla možná až moc kritická. Pokud byste si chtěli nějaké spojovačky koupit, doporučuji radši knihu Vybarvujte spojovačky.

To je tedy vše z mých nových omalovánek, těšte se brzy na obrázky, jež jsem z nich již stihla vybarvit, ale i na obrázky ze straších omalovánek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama