Začínáme

8. března 2017 v 10:12 | Alo |  Omalovánky pro dospělé
Ahojte,
šest dní uplynulo jako voda a já vám přináším další článek. Tentokrát to nebude žádná recenze nebo ukázka nově vymalovaných obrázků (na ni se můžete těšit v příštím článku), ale bude to spíše kecací článek a snad i trocha inspirace pro někoho z vás. Nad napsáním tohoto článku jsem rozmýšlela již delší dobu, ale až teď jsem si dala pořádně do kupy, co vám chci říct. Tak jdeme na to Usmívající se.

Chtěla bych začít s omalovánkama, ale ...

Pokud jste si tuto větu někdy řekli nebo na ni alespoň pomysleli, je tento článek právě pro vás. Často se jako pokračování může vyskytnout "... co když mě to nebude bavit." nebo "... co když mi to nepůjde." či "... co když na to nebudu mít čas." a mnoho dalších obav a snad i výmluv. Jenže dokud to člověk nezkusí, nemůže vědět, zda měl v některé z těch obav pravdu.

Co když mě to nebude bavit?
Na totu otázku si můžete velmi jednoduše odpovědět. Stačí se zamyslet, jestli rádi něco tvoříte. A pokud vás navíc nebaví sedět a nic nedělat, máte vyhráno. Tak například já, od mala jsem si ráda kreslila a postupně se přidaly i různé ruční práce, které jsme s mamkou vyzkoušely, takže ideální kandidát. No a teď se už od pondělního rána těším, až v pátek večer přijedu domů a budu si moci sednout k omalovánkám.

Co když mi to nepůjde?
Tady je odpověď snad ještě jednodušší: "Žádný učený z nebe nespadnul." V antistresových omalovánkách nejde o to, abyste vytvářeli umělecká díla. Hlavní myšlenkou této zábavy je odpočinout si, vypustit z hlavy všechny starosti a nad ničím nepřemýšlet. Vůbec nevadí, když oproti některým lidem vypadají vaše výtvory jako z mateřské školy hlavně, že vy z nich máte dobrý pocit a dělali jste je od srdce.

Co když na to nebudu mít čas?
Díváte se večer na televizi? Vemte si nějakou podložku a hned můžete začít kreslit. Čekáte než se vám něco dovaří? Tak si an jídelním stole otevřete omalovánky a kousek vybarvěte. Omalovánky nejsou nijak časově náročný koníček, stačí i pouhá chvilka, kdy nemáte co dělat a můžete už kreslit. Když chvilka uplyne stačí si jen poznačit číslo pastelky, kterou jste právě dělali, pokud s ní ještě budete dělat a můžete je třeba zase na týden odložit. Nemusíte u omalovánek strávit každý den několik hodin. Například já na koleji občas maluju při sledování seriálu, který si pustím k snídani nebo jako odpolední krátký odpočinek mezi učením. Sice mi potom trvá jeden obrázek i týden, ale to nevadí, nejsou to žádné závody.

Co když na to nebudu mít peníze?
Pokud vás tyto čtyři otázky stále trápí, ale chtěli byste to přeci jen zkusit, není nic lepšího než zajít do nejbližší trafiky a koupit si časopis Protistresové vymalovánky. Jedno číslo stojí cca 50,- a jsou v něm omalovánky plno různých stylů, takže zjistíte, jaký styl obrázků se vám líbí. papír sice není nejkvalitnější, ale pro začátek to stačí. No a pastelky? Pokud už doma nemáte žádné zbytky pastelek ze školních let, atk stačí koupit i obyčejné školní pastelky třeba od Koh-i-Nooru nebo značky Maped, které jsou i za nízké ceny (do 150,-) kvalitní a jdou sehnat v každém papírnictví nebo i v supermarketech. Na začátku malování ani nemusíte mít dvacet tisíc odstínů, krásně se dá malovat i s 24 pastelkami.

Stydíte se ukazovat svým blízkým své výtvory, ale přesto byste je rádi někomu ukázali?
Již jste něco namalovali, ale potřebovali byste radu či se jen chcete "anonymně" pochlubit svým výtvorem. Nejlepším řešením je přidat se do některé facebookové skupiny s omalovánkama, kde vás vždy kladně ohodnotí a odpoví na všechny vaše otázky.

Doufám, že jsem vás tímto článkem moc nenudila a snad jsem i některým z vás i pomohla. Jak jste si možná všimli, tak jsem se snažila upravit design blogu, ale nejsem v tom moc dobrá, tak pokud byste měli nějaké rady, budu za ně jen ráda. Uvidíme se zase za 6 dní u nového článku.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama