Nejdůležitější příslušenství

10. června 2017 v 11:14 | Alo |  Omalovánky pro dospělé
Ahojte,
dneska vám přináším článek o snad nejdůležitějším příslušenstvím, jež potřebuje každá omalovánkářka, ale nejen ona a za něž můžete utratit od pár korun do několika stovek. Je to ořezávátko. Možná si říkáte, že na ořezávátku není tak speciálního, aby se o něm dal napsat celý článek, ale jeho správný výběr je velmi důležitý.

Proč je ten výběr tak důležitý? Existuje totiž několik typů ořezávátek a to podle toho jak dlouhou špičku vám na pastelce či tužce ořežou. Zkusím vám to popsat na ořežávátkách, jež sama vlastním, všechny jsou zcela obyčejné za pár korun koupené v papírácích.


Ořezávátko č. 1
Toto ořezávátko jsem získala spolu se dvěma štětci v sadě pastelek Mondeluz od KIN. Ze všech mých ořezávátek vytváří nejkratší špičku, jež mi velmi vyhovuje právě u Mondeluze, protože mají celkem tlustou tuhu. Jinak mi ale moc výhodné nepřipadá, protože už po chvíli se ze špičky stane strašné kopyto a pokud chce kreslit detaily, tak budete neustále ořezávat a ořezávat.

Ořezávátko č. 2
Vzhledem k tomu, že první ořezávátko se mi začalo lehce tupit a na Faberky mi již moc nevyhovovalo, jsem si v papíráku asi za 7,- Kč koupila toto obyčejné plastové ořezávátko. Toto ořezávátko už vytváří o něco delší špičku, která je z mého pohledu právě výhodná u pastelek s normální (stejnou jak u tužky) tloušťkou tuhy. POužívám ho asi nejčastěji, ale to bude díky mé lehké preferenci Faberek před Mondeluzkama.


Ořezávátko č. 3 a 4
Toto zvláštní dvojořežávátko jsem zahlédla v jednom papíráku v Olomouci, je určeno pro pastelky (3) a pro tužky (4). Opět mě nestálo ani dvacku.
Část určená pro pastelky (3) vytváří přibližně stejně dlouhou špičku jako ořezávátko u Mondeluzek, i když je přeci jen o nějaký ten minimetr delší. Díky tomu se dá v podstatě použít jak na tlustotuhové pastelky tak na normální.
Za to část na tužky (4) se nedá použít snad ani na ty tužky, vytváří totiž extrémně dlouhou a úzkou špičku, se kterou by se dalo ublížit bez sebemnší námahy ;). Mám při ořezání touto částí obavy, že při sebemenším zatlačení se mi ta špička prostě zlomí a budu moci ořezávat znova.

Tak tohle byla moje minisbírka ořezávátek, ale na internetu se dají sehnat mnohem propacovanější ořezávátka, u kterých však cena šplhá vzrůhu. Mezi oblíbená ořezávátka patří ořezávátka s nastavitelnou délkou špičky, takže těch ořezávátek nemusíte mít deset, ale stačí vám jedno. Dále jsou oblíbená elektrická ořezávátka a úplně snad nejlepší vlastností (z mého pohledu) je, že se ořezávátko samo zastaví, když je pastelka ořezána. Mým favoritem mezi těmito ořezávátky je toto:


jež je sice na ruční pohon, zato však frézkové a na různě silné pastelky, stojí však skoro 700,-
a toto:

které má dvě délky špičky, je elektrické a navíc "pouze" za cca 250,-.

Jaké ořezávátko či jakou délku špičky preferujete vy?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama