Pastelkový tag od Martiny

6. června 2017 v 17:15 | Alo |  Omalovánky pro dospělé
Ahojte,
jak jsem slíbila v posledních Hotovkách, tak také činím a přicházím s novým článkem. Je to zcela jiný typ článku, jež jsem sem zatím napsala a rozhodala jsem se celkem dlouho, jeslti ho sem mám vůbec dát. Tím článkkem je Pastelkový tag, jež vymyslela Coloring Martina a mě se tento nápad velmi zalíbil, dala k dispozici své otázky a já se na ně pokusím odpovědět. Omluvte neustálé opakování odpovědí, ale mám celkem málo pastelkových sad, takže to nebude moc bohaté.

1) nejhezčí vs. nejošklivější pastelky
Nejhezčí pastelky, jež mám jsou asi Faberky, tedy limitovaná sada Faber-Castell s 60 kusy. Co tyto pastelky odlišuje od ostatních? Asi jejich potisk, jež kromě názvu pastelek a čísla odstínu obsahuje také malé políčko pro vepsání jména majitele.
Nejošklivější pastelky nebo spíše pastelka je opět od značky FC, tentokrát z jejich sady Albrecht Dürer. Mám naštěstí pouze jedne exemplář této pastelky a byla dárek kek koupi té předchozí sady. Proč právě ona? Na můj vkus je prostě příliš tlustá, ani se mi nevejde do žádného ořežávátka, takže ji musím pižlat nožem.

2) nejroztomilejší vs. nejdospěláčtější pastelky
Nejroztomilejší pastelky jsou asi moje staré pastelky značky Conte. Tyto pastelky jsou ještě ze základky, kdy jsem si ráda kreslila. Roztomilé nebo spíše dětské mi připadají díky jejich absolutní nelámavosti a nezničitelnosti, jež je pro děti velmi výhodná.
Nejdospěláčtější mi připadají asi pastelky Koh-i-Noor Mondeluz, protože tyto pastelky mají velmi všestranné využití a snad ideální měkkost pro všechny typy omalovánkářů, ale i jiných malířů.

3) nejměkčí vs. nejtvrdší pastelky
Nejtvrdší pastelka, kterou mám je ten jediný exemplář FC Albercht Dürer. Je to hodně způsobeno tím, že je to akvarelka, ale vůbec to nepřispělo k mé lásce k této pastelce.
Nejtvrdší pastelky jsou také již zmiňované pastelky a to dětské pastelky Conte. Pro děti je to možná dobrá vlastnost, ale pro omalovánky se slabším papírem je to to nejhorší co může být.

4) nejvíc používané vs. nejmíň používané
Nejvíc používám pastelky FC limitku, protože mi asi nejlépe vyhovují a také mají nejvíce odstínů. Je to na těch pastelkách taky už celkem vidět, asi budu do konce roku potřebovat na některé odstíny nástavce.
Naopak nejmíň používám pastelky Maped Fluo, které se dost statečně bijí o prvenství mezi nejtvrdšími pastelkami a také v některých kategoriích, jež teprve přijdou na řadu. Tyto pastelky jsou skoro nevyužitelné a to ne kvůli jejich odstínu, ale strašně práší a většina z šesti odstínů, jež obsahují, ani nezanechává na papíře skoro žádný pigment.

5) nejuniverzálnější vs. nejomezenější
Nejuniverzálnější pastelky jsou asi FC limitka, jež mají hromadu odstínů a celkem dobře se mi i vrství a míchají. Ano prostě tyto pastelky miluju.
Nejomezenější pastelky budou opět pastelky Maped Fluo. Přeci jen si povězme, jak často v nějakých příběhových omalovánkách, jež se především nachází v mé sbírce, potřebujete kreslit neonovými barvami.

6) služeběn nejmladší vs. nejstarší
Nejmladší pastelky jsou hned dvoje a to FC limitka a Albercht Dürer, protože jsem oboje dostala od rodičů na loňské Vánoce, jen už si nemohu vzpomenout, co jsem rozbalila jako první.
Nejstarší pastelky jsou buďto dětské Conte nebo pastelky Jolly nebo možná i nějaké jiné, ale všechny jsou přibližně 10 let staré. Popravdě teď jsem si vzpoměla ještě na jedny starší pastelky, jež mi dala mamka, jsou to pastelky s názvem Toison d'or colorama, jež jsou ještě prokazatelně z minulého století (nalezla jsem na nich cenovku 45 Kčs :) ). Se všemi tětmito staršími pastelkami se mi maluje velmi dobře a kupodivu to nejsou pouze malé špalíčky.

7) nejlevnější vs. nejdražší pastelky
Nejlevnější pastelky (když pominu ty extra staré u kterých cenu neznám) jsou Maped Fluo, celkově pastelky Maped patří k nejlevnějším pastelkám. Cena za kus je přibližně 7,-.
Naopak nejdražší pastelky jsou FC Albercht Dürer, kde se cena za kus pohybuje kolem 46,-. Asi si další kousky nekoupím.

8) nejhezčí vs. nejošklivější odstín
Nejhezčí odstín je u mě asi takový jemný zelený odstín, který můžeme na jaře a na začátku léta vidět na loukách. Např. na FC limitkách je to číslo 371.
Nejošlivější odstíny jsou pro mě snad všechny odstíny růžové a fialové. To prostě nejsou moje barvy a nejspíš mi zůstanou v sadách nejdéle bez potřeby výměny.

9) nejpříjemnější vs. nejnepříjemnější pastelky
Nejpříjemnější jsou pro mě jak po stránce vizuální, tak po stránce výkonu asi pastelky Jolly, sice mají některé odstíny dost kazů v tuze, ale jsem prostě sentimentální a mám je velmi ráda.
Nejnepříjemnější pastelky jsou pak Maped Fluo, myslím, že důvody pro toto rozhodnutí tu asi nemusím opět vykládat. Možnná ty pastelky využiju příští rok místo zvýrazňovače až se budu učit na státnice.

10) nejmilovanější vs. nejrozpačitější pastelky
Pastelky, které nejvíc miluju, jsou ...tramtadadá... jsou FC limitka. No myslím, že to už šlo dávno poznat, protože tyhle pastelky jsou prostě dokonalé a navíc stále jenom 470,-.
Naproti tomu nejvíc rozpačitá jsme z pastelek KIN Mondeluz, protože to byly mé první lepší pastelky a asi jsem od nich čekala něco víc, je to ovšem jen můj problém a jinak jsem s nimi velmi spokojená.

11) největší zklamání vs. největší překvapení
Největším zklamáním byly pastelky Maped Fluo, protože Maped jsou známé dobrou klavitou a vynikající cenu. Tato sada však splňuje pouze druhou charakteristiku. Navíc jsem druhý den po koupi narazila na video od Coloring Martiny, kde porovnávala neonové pastelky. Prostě zákony schválnosti.
Největším překvapením por mě pak byly pastelky Jolly, protože jsem je považovala za dětské pastelky, ale ony kreslí velmi dobře a dají se použít i do omalovánek pro dospělé a to hlavně i na detaily, protože jsou tvrdší, ale stále dobře zanechávají pigment na papíře.

Děkuji za dočtení tohoto dlouhatánského článku až do konce a pokud se mnou v některém bodě souhlasíte nebo ne, klidně mi to napište do komentářů. Já se na vás budu těšit u dalšího článku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Coloring.Martina Coloring.Martina | 6. června 2017 v 20:01 | Reagovat

Skvělý článek. Uáááá, objevila jsem super blog, díky, žes mě k němu popostrčila :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama