ZOO Zlín

18. července 2017 v 14:01 | Alo |  Tipy v ČR
Ahojte,
přináším vám první článek nového typu článků. Jako první místo ke zrecenzování jsem zvolila své nejoblíbenější výletní místo, jež se nachází poblíž mého bydliště. Díky této blízkosti znám toto místo celkem dobře a proto snad bude tento článek objektivní.

*žirafy v africké části*

ZOO Zlín Lešná se nachází asi 8 km centra Zlína a rozkládá se na 52 ha. Je rozdělena do 5 částí, z nichž 4 reprezentují kontinenty a poslední je okolí zámku Lešná, který se nachází uvnitř ZOO. V každé části se nachází zvířata z daného kontinentu, kterých se v ZOO nachází dohromady přes 1200.
Dost už bylo informací, jež si můžete najít kdekoliv na internetu a pojďme na osobní dojmy. První dojem je důležitý a tím často bývá již parkoviště, parkoviště najdete u hlavního i sezónního vstupu. Nejjednodušší zaparkování bývá většinou v dopoledních hodinách, pak se již parkoviště rychle plní.

*surikaty v Etiopii*

Další část ZOO, již musíte neodmyslitelně navštívit, je vstupní brána. Zřízena je celkem jednoduše a vstupné je z mého pohledu velmi přijatelné. N pokladně si můžete koupit také mapku, kterou ocení hlavně noví návštěvníci. Za vstupní branou se ještě nachází obchůdek se suvenýry, o kouske dál pak záchody a menší občerstvení.
Pak již začínají výběhy zvířat v Africké části, kde nejprve objevíte několik druhů opeřenců. Posléze na vás vykoukne výběh s žirafami a dalšími obyvateli savan. V Africké části se nachází také jedna podčást a to Etiopie, jež je relativně nově vybodovaná a nabízí krásné výhledy na výběhy a zbylou část Afriky. Etiopie vás svede kopcem dolů ke slonímu výběhu (prozatím ještě slonímu) a ke lvům, jež jsou často slyšet až u vchodu. Za výběhem s nosorožci se pomalu dostáváte do druhé části ZOO, jíž je Asie.

*dvě ze tří slonic ve své venkovní části*

Asijská část ZOO nabízí krom spousty zvířat také několik průchozích voliér, z nichž jedna patří supům, ale také menší oázy klidu zprostředkované japonskou zahradou a menší připomínkou Tibetu a východoasijského náboženství. Při průchodu touto částí prozměnu nastoupáte pár výškových metrů, jichž si nejvíce všimnete při průchodu kolem výběhu medvědů. Na rozhraní Asie a další části ZOO Austrálie se nachází jedna z mála kuřáckých zón.

*klokaní výběh*

Australská část ZOO nadchne návštěvníky hlavně svým průchozím výběhem s klokany a ptákem emu. Další důležitou částí australské části je velký jídelní kout, kde najdete několik stánků s občerstvením, ale i pár dětských hřišť či jízdy na ponících. Ceny ve stáncích nejsou jinak extrémně zvýšené, jak by se dalo vzhledem k umístění čekat. Nachází se zde také jedno ze stanovišť vláčku, jímž se můžete část ZOO projet.
Za tímto občerstvovacím stanovištěm se již nachází poslední část ZOO a to Amerika (převážně Latinská či Jižní). Před touto částí je dobré si namazat nohy, protože zde nastoupáte vše, o co jste klesli v Africe.I zde se nachází průchozí voliéra, jíž tentokrát obývají papoušci. Na vrcholu kopce se nachází výběh s tuleni a nad ním se tyčí pavilon Yucatán, ve kterém se můžete projít mezi opicemi a ptáky ze stejnojmenného poloostrova. Jenom menší upozornění: v Yucatánu je často velmi teplo a vlhko, takže pobyt v něm nemusí všem vyhovovat.

*tuleni*

Pavilonem Yucatán končí rozdělení do kontinentů a následuji už jenom okolí zámku. Od Yucatánu se nejdříve dostanete ke stájích, kde dříve bývali lipicáni a nyní se tam nachází restaurace. Od stájí je to kousek ke snad nejnovějšímu pavilonu, v němž se nachází rejnoci. Rejnoky si můžete pohladit a za poplatek také nakrmit, bývá u nich však často plno. Zátoka rejnoků stojí hned u zámku Lešná, v jehož podzemí jsou expozice plazů a nahoře v zámku bývají výstavy či reprezentační pokoje. Vstup do vrchních částí zámku je však zpoplatněn samostatnou vstupenkou.

*vydří výběh u Yucatánu*

Během cesty od zámku k východu již moc výběhů není a jsou to vlastně halvně voliéry, po cestě se však nachází další restaurace a prohlídka lesa.

Pár postřehů častého návštěvníka:
  • restaurace bývají v sezóně často dost plné, takže je skoro lepší zajet na oběd do Zlína, kde je přeci jen více možností k výběru
  • pokud máte ZOO blízko je zajímavé zajet si do ní aspoň jednou za dva roky, protože i při návštěvách každý rok najdete vždy plno novinek a plánů pro novou výstavbu a zlepšení areálu
  • bohužel díky velkým plánům, jež v současnosti má ZOO, nevěnují tu nejvyšší péči okolí výběhů v Americe, snad se to po vybudování nového slonince a dalších částí Afriky zlepší
  • pokud si chcete ZOO projít v relativním klidu, je nejlepší si do ní zajet v pracovní den a (nebo) přijet hned na otevírací hodinu
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama