Costa Brava #2 - ubytování a strava

13. srpna 2017 v 9:59 | Alo |  Tipy v zahraničí
Ahojte,
po minulém článku, kde jsem vás seznámila s místem mé dovolené, přišel myslím čas na to se ubytovat a možná si i dát něco malého k snědku. Bohužel dneska u články fotky nebudou, protože než jsem naše objednávky jídel stihla vyfotit, tak jsme to snědli a ubytování jsem taky nefotila. Tak jdeme na to.

Ubytování

Za dobu, co jezdím do Lloretu, jsem již vyzkoušela řadu hotelů, zatím jsem však nenašla ideální hotel, který by ještě fungoval. Nejvíckrát jsem byla ubytovaná v hotelu Alba Seleqtta (4*), ale ten snad nejlepší byl hotel Sunvillage (4*), který však v součastnosti neexistuje. Tak si je jdeme probrat.

Alba Seleqtta
Hotel jeschovaný v uličkách starého města blízko u hlavní uličky s obchůdky a jen o kousek dál je hlavní pláž. Relativně blízko je to také na jednu autobusovou zastávku a kratší procházkou se dostanete i na hlavní autobusový terminál. Se svými více jak 150 pokoji nepatří mezi nejmenší hotely a to je znát hlavně u bazénu, jež je schovaný mezi křídly hotelu, takže na vás nebude čučet nikdo z jiných hotelů, a také je vetší očet hostů znát u jídelny, jež je na tento hotel trochu menší a občas se musí čekat ve frontě na volný stůl. Část pokojů je s výhledem na moře a město, ovšem také máte pod sebou bazén, zbylé pokoje jsou pouze s výhledem na město. K vybavení hotelu krom venkovního bazénu náleží i vnitřní bazén, herna, bar, společenská místnost, restaurace a recepce.
No z popisu, jež si můžete najít kdekoliv by to stačilo, teď jdeme na klady hotelu. Asi hlavním kladem je umístění hotelu, protože to máte všude blízko a navíc vidíte z pokoje moře. Jinak je hotel čistý a personál příjemný.
A teď zápory: bohužel čekat ve frontě na volný stůl mi přijde dost pod úroveň hotelu, to samé je najít u stolu hranolky ještě z oběda. Další jsou celkem potupné fronty u baru v místě výdeje pro klienty s all inclusive. No a když jsem u toho baru, tak večerní programy u bazénu jsou nudné a strašně hlučné, na balkóně si nemůžete ani popovídat aniž byste si nevyřvali hlasivky.
Kdybych měla hotel ohodnotit na škále od 1 do 10 dostal by asi 6/10, protože ty chyby jsou znát a to jsem ani nemluvila o typech hostů, jež v hotelu potkáte.

Sunvillage

Vzhledem k tomu, že tento hotel skončil v září loňského roku velkým fiaskem, nemá asi cenu jej popisovat tak detailně jako předchozí hotel. Výhled z většiny jeho pokojů, rozmanitost kuchyně a nabídka dvou venkovních bazénů by hotelu přiřadila 10/10, ALE výhled je úžasný jen díky poloze hotelu na kopci, ale stále blízko všem důležitým místům, a poslední rok (sezóna 2016) byl v hotelu již vidět jistý lehký nepořádek. Za každé srážím jeden bod, takže celkové hodnocení tohoto hotelu je 8/10.

Jiné možnosti ubytování
Samozřejmě krom těchto dvou hotelů jich ve městě najdeme ještě spoustu, ale můžete se také ubytovat v hostele či si pronajmout apartmán hned u pláže. Možnosti jsou nepřeberné, ale možná doporučuji nenechávat to na poslední chvíli, jinak by jste nemuseli najít to, co hledáte.

Stravování

Hotelovými restauraci se už zabývat nebudu, takže se jdeme vrhnout na místní stravování. Pro začátek, pro ty kdo by se chtěli zcela stravovat sami, tu mám menší porovnání cen základních potravin v supermarketu. Není to nejnovější, ale kdysi jsme o této možnosti stravování také přemýšleli a zjistili jsme, že ceny potravin po přepočtu na české koruny jsou skoro stejné jako u nás, takže nemusíte si vozit spoustu jídla sebou.
Z restaurací vyberu opět jen dvě, ale zato mé nejmilejší, nicméně jich naleznete ve městě desítky. Ve velké části z nich se najíte také za ceny srovnatelné s cenami u nás, teda pokud nechodíte do jídelen za pár korun, byli jsme na obědech vždy tři a platili jsme kolem 25 eur, z čehož nejvíc nás stálo pití (cola snad za 2-3 eura).

Layla - bistro a cukrárna
Layla nebo také mezi čechy víc známá jakožto Červená cukrárna je známější ze dvou podniků nacházejících se na hlavní z malých uiček s obchůdky v centru města. Přívlastek "červená" dostala cukrárna díky odstínům zdí a vybavení, jež je v ní použito, ale také díky hlavní surovině používané na většině dortů a pohárů, jež se zde připravují. Tou hlavní surovinou jsou jahody, ale ty nejkvalitnější jahody jaké si jen dokážete představit. Po návštěvě této cukrárny vám již nikdy nebudou naše jahody tak chutnat jako dřív.
Naproti cukrárně se nachází bistro, jež patří stejnému majiteli. Bistro nabízí taktéž řadu místích specialit (plno druhů paell například), ale také italskou kuchyni (pasty, risota) a hamburgry či smažené kuře. Nebudu tvrdit, že porce jsou nějak extrémně obrovské, ale dobře se z nich najíte a hlavní je ten chuťový zážitek, jiné španělé jsou zvyklí jíst víc různých chodů, ale s menšími porcemi.
Personál v obou částech mluví anglicky, rusky, německy, samozřejmě španělsky a šéf už umí i slovensky poděkovat. Prostě vždy se tam nějak domluvíte ať už řečmi nebo rukama nohama. Tomuto podniku bych dala tak 20/10, protože každá část doslala deset dobů ;).

La Nonna Rosy - palačinky a gofry
Druhou naší zamilovanou restaurací je La Nonna Rosy, kam jsme chodily na palačinky a gofry (vafle). Restaurace se nachází na druhé velmi rušné uličce, vedle zajímavého obchůdku s krávou ve vchodu. Kromě vedlejšího obchodu poznáte tuto restauraci také podle přípravny palačinek a gofer hned ve vchodu. Restaurace vevnitř působí velmi klidně a příjemně, pokud se zrovna jedou MotoGP, tak zde se určitě budete moci dívat ;). Byli jsme zde třikrát (Layle nejde tak lehce odolat) a obsluha byla vždy příjemná a rychlá.
Ochutnali jsme jejich sladké i slané palačinky, jež se sotva vešly na talíř, a také jejich gofru. K té gofře, já toho sním hodně, ale málem jsem ji nedojedla, byla skoro přes celý talíř, hustě politá nutelou (ale opravdu hustě) a navíc ještě posypaná jahodama, no prostě ráj na zemi. Gofry i palačinky si můžete vybrat v mnoha různých kombinacích a dát si je v restauraci nebo si je vzít sebou a jejich ceny se pohybují podle ingrediencí od 3 eur do asi 5.
Když zůstanu u desetibodové šláky, tak bych tomuto místu dala 10/10.

Tak to by bylo z dnešního článku vše, je trochu víc povídavý než normálně, ale snad mi to prominete. Pokud jste už někdy navštívili některé z těchto míst, tak mi klidně napište své zážitky, ráda si přečtu i názory jinýc lidí.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama