Tak jsem měla narozeniny

5. srpna 2017 v 17:42 | Alo |  Moje omalovánky
Ahojte,
zdravím všechny, kteří mají v tomto parnu sílu pročítat můj blog. Tady je už sedmý tropický dne v řadě, takže i při psaní tohoto článku jsem naprosto zpocená ;). No nic nebudu si už stěžovat, před víc jak dvěma měsíci jsem měla narozeniny a co jiného bych tak mohla dostat než omalovánky. Na letošní narozeniny jsem dostala rovnou dvoje, jedny od rodiny a druhé od kamarádky. Za ty dva měsíce jsem už měla možnost oboje omalovánky pořádně vyzkoušet a tak by mohla být má recenze celkem objektivní.

Krajina divů - Kerby Rosanes

*titulní stránka*

Nejnovější omalovánku od tohoto talentovaného tvůrce omalovánek, jež se proslavil hlavně díky doodlíkům jsem musela mít. Tuto omalovánku u nás vydalo nakladatelství Grada, jež si vždy dává záležet na kvalitě papíru. V této knize se Kerby věnuje mýtickým bytostem celého světa, do obrázků vždy přidal nějaký předmět navíc, jež má malitel za úkol nejít.

*Kerbyho představa podmořského světa*

Nejtypičtěšjí znak Kerbyho výtvorů, tedy jeho doodlíci, jsou v této omalovánce v ústraní a najít se dají snad jen v jednom obrázku. Obrázky jsou celkem detailní a možná i trošku náročnější, protože obsahují mnoho částí a vy musíte přemýšlet jak kterou vybarvit a zdůraznit. Omalovánky jsou oboustranné a obrázky jsou jak jednostránkové tak i dvoustránkové jako např. vodní svět. Bohužel u douvstránkových obrázků je jako vždy nevýhodou lepení knihy.
Vzhledem k tommu, že lepení knihy a rozložení obrázků od kraje do kraje stránky, jsou jediné dvě droboučné chybky, tak musím říct, že ty omalovánky prostě miluju a doufám, že se dostanu i ke koupení dalších Kerbyho omalovánek.

Malování podle čísel - Džungle

*titulní stránka, pardon třásla se mi asi ruka :) *

Druhé omalovánky jsem dostala od kamarádky. Jsou to omalovánky trochu jiného druhu, jež se dají často sehnal v Lidlu. Ten jiný druh je myšlen tak, že jednotlivá pole v omalovánkách jsou opatřena čísly a na konci (v této omalovánce) je každému číslu přiřazena určitá barva, vy pak dané pole vybarvíte podle předem určené barvy. Než jsem s omalovánkama začala, tak jsem měla strach, že tento typ omalovánek bude poměrně svazující, ale přijde mi to jako vhodný relax, protože nemusíte vymýšlet vhodné barevné kombinace.

*vnitřek omalovánky*

Obrázky jsou velmi hezky provedené a na každé stránce je jiné zvíře či rostlina žijící v džungli. Stránky jsou obrázky potištěny oboustraně, většinou jsou však obrázky jendostranné. Stránky jsou také lepeny k sobě tak, aby se daly v případě zájmu jednoduše odtrhnout od ostatních, bohužel díky tomuto typu lepení se mi omalovánky začaly lehce rozpadat již po prvním důkladném prolistování, navíc přední strana obalu není ani pevně upevněna k prvnímu obrázku, takže malování na druhé straně je lehce nepohodné. Papír zde už není tak extrémně kvalitní jako u předchozí omalovánky a tak nedokáži zatím najít vhodné pastelky, jež by se na něm chovaly normálně, zatím jsou zkoušela hlavně Mondeluzky, ale ty se mi tam chovaly jako voskovky a navíc díky pouze 48 kusové sadě nedokáži naprosto přesně přiřadit pastelky k určeným barvám.
No snaad už by té kritiky bylo dost, i když jsem byla tak přísná a kritická, mám ty omalovánky ráda. Asi si na ně budu muset jen déle zvykat a déle zkoušet různé druhy pastelek, než najdu ty pravé.

To by bylo pro dnešek vše, až přijde chladnější období, bude snad i víc článků a obrázků, teď bych si je celé zmáčela potem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 psychedelic-darkness psychedelic-darkness | Web | 5. srpna 2017 v 18:14 | Reagovat

Vše nej

2 Alo Alo | Web | 6. srpna 2017 v 13:33 | Reagovat

[1]: děkuju

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama