Moje omalovánky

A přišly jmeniny

8. srpna 2017 v 15:27 | Alo
Ahojte,
před pár dny jsem vás seznámila s omalovánkami, jež jsem dostala jako dárky k narozeninám, měsíc a půl po narozeninách jsem měla i svátek a na ten mě rodiče překvapili další omalovánkou. Ale protože svátek není tak důležitý jako narozeniny, tak i omalovánka ke svátku je menší než ty v narozeninám, přesněji řečeno je to naprostá miniatura omalovánem. Platí tady dvojnásob, že co je malé to je roztomilé, ale nevylučuje to, že to nebude trochu peklo.

Tak jsem měla narozeniny

5. srpna 2017 v 17:42 | Alo
Ahojte,
zdravím všechny, kteří mají v tomto parnu sílu pročítat můj blog. Tady je už sedmý tropický dne v řadě, takže i při psaní tohoto článku jsem naprosto zpocená ;). No nic nebudu si už stěžovat, před víc jak dvěma měsíci jsem měla narozeniny a co jiného bych tak mohla dostat než omalovánky. Na letošní narozeniny jsem dostala rovnou dvoje, jedny od rodiny a druhé od kamarádky. Za ty dva měsíce jsem už měla možnost oboje omalovánky pořádně vyzkoušet a tak by mohla být má recenze celkem objektivní.

Co přinesl Ježíšek?

12. února 2017 v 16:11 | Alo
Ahojte,
protože jsem se v ukázkách vybarvených obrázků již dostala až na konec minulého roku, myslím, že bude lepší njeprve vám představit nové přírůstky, o nichž budu mluvit. V tomto článku budou pouze přírůstky v řadách omalovánek, zítra vám ukáži přírůstky z řady potřeb na malování. Již předem se omlouvám, že obrázky budou pouze stažené z internetu, ale jak jsem včera psala, vybily se mi baterky ve foťáku a zatím nebyl čas obstarat nové. Pokud byste chtěli podrobnější listování danou omalovánkou jsou většinou přístupné na youtube. Tak jdeme na to.

Adventní kalendář

11. února 2017 v 15:27 | Alo
Ahojte,
jak jsem ve včerejším článku slíbila, tak dnes činím. Přináším vám minirecenzi omalovánek jménem Adventní omalovánky. Bohužel v tomto článku nebude moc fotek, protože mi došly baterky do foťáku a nemám u sebe žádné nové. Na internetu existují videa s listováním oamlovánkama, takže pokud by měl někdo zájem vidět všechny obrázky jak jdou za sebou, tak si dané video může najít (osobně doporučuji kanál Coloring Martina na youtube).

Omalovánky č. 4 - neodolala jsem

9. října 2016 v 13:33 | Alo
Ahoj,
dneska vám přináším další minirecenzičku, jestli se o tom dá tak mluvit, o novém čísle časopisu Protistresové vymalovánky. Plus vám k tomu dám menší bonus o trošku jiných omalovánkách.

Omalovánky č. 3 - něco na kolej

25. září 2016 v 15:12 | Alo
Ahoj,
dneska to bude jen taková rychlovka, škola už začala a navrch jsem se trochu nachladila, takže na malování moc nebyla ani nálada. Tak přináším alespoň slíbené nové omalovánky, jež jsem si pořídila na kolej. Tak jdeme na to :)

Omalovánky č. 2, ale pouze pořadím - HP

4. září 2016 v 15:00 | Alo
Ahoj,
dneska bych vám ráda ukázala omalovánky, které jako druhé přibyly do mé minisbírky. Jsou to Mudlovské omalovánky z prostředí Harryho Pottera, které jsem dostala k narozeninám. Z edice omalovánek z kouzelnického prostředí v češtině vyšla ještě i Bytosti kouzelnického světa. Pokud by jste hledali v cizojazyčné můžete narazit i na další omalovánky z této série. Na příbězích Harryho Pottera jsem doslova vyrostla, takže pořízení této omalovánky bylo celkem jasnou volbou.
Knížka je brožovaná a stránky jsou velikosti přibližně A4. Celá kniha se dá rozdělit do dvou částí, v první větší části jsou samotné omalovánky a ve druhé části jsou fotografie z natáčení a skicy použité při natáčení zachycující jednotlivé obrázky z omalovánek. Díky přítomnosti této druhé části knihy jsem měla ze začátku strach z těchto omalovánek, protože mi připadalo, že je to celkem zavazující a musím použít přesně stejné barvy, které použili při natáčení filmu. Když jsem se konečně do omalovánek pustila, zjistila jsem, že se tam stále nachází dost míst, kde se člověk může realizovat podle své aktuální nálady (např. na rámečcích).
Kladem těchto omalovánek kromě tematu je to, že většina obrázků je orámovaná, ať už tenkým rámečkem z jediné vybarvitelné linky nebo složitým rámečkem, kterým celé dílo můžete ještě podtrhnout.
Za zápor těchto omalovánek asi vidím jejich provedení, kdy obrázky jsou na obou stranách, což je při malování vrchních stran dosti nepohodlné.
Celkově tyto omalovánky mám velmi ráda a dokáži nad nimi strávit i několik hodin denně, takže vřele doporučuji.

obálka

ukázka z obrázků (orámovaný i neorámovaný)

fotky v zadní části knihy

PS:doporučuji při malování si pustit filmy Harryho Pottera

Moje první omalovánky - GoT

3. září 2016 v 15:00 | Alo
Ahoj,
dnes bych vám ráda ukázala omalovánky, které jsem dostala jako první z antistresových omalovánek. Jsou jimi omalovánky z oblíbeného seriálu Game of Thrones. Seriál jsem začala sledovat minulé léto a na Vánoce mi pod stromečkem přistály tyto omalovánky.Kniha je brožovaná a stránky jsou čtvercové. Obrázky v omalovánkách jdou tematicky rozdělit do dvou celků, první jsou erby rodů ze Sedmi království a druhý celek (zabírající většinu knihy) jsou obrázky z postav a událostí z knih.
Největším kladem těchto omalovánek je jejich struktura, na jednom listu se nachází jedna omalovánka, tedy nejsou oboustrané, takže je jen na vás, co použijete na jejich vybarvení. Když se podíváme na otevřenou omalovánku, tak na levé straně je text z knih vztahující se na obrázek umístěný na pravé straně.
Jediným záporem, který jsem na omalovánkách zatím objevila je, že výjevy z knih jsou natisknuty přes celé stránky bez jakýchkoliv rámečků nebo nečeho podobného. Osobně se mi na okraji listu kreslí celkem špatně a hlavně, když pod tím listem mám ještě plno dalších.
Celkově jsem s těmito omalovánkami velmi spojokená a doporučila bych je všem příznivcům Game of Thrones, ikdyž asi se budou o něco málo víc líbil těm, co pouze četli knihy, protože jsou dělány podle knih a ne podle seriálu.

obálka omalovánky

ukázka erbů (Greyjoyové)

ukázka výjevu z knihy (Sansa s Lady na Zimohradě)

 
 

Reklama