Omalovánky pro dospělé

Nejdůležitější příslušenství

10. června 2017 v 11:14 | Alo
Ahojte,
dneska vám přináším článek o snad nejdůležitějším příslušenstvím, jež potřebuje každá omalovánkářka, ale nejen ona a za něž můžete utratit od pár korun do několika stovek. Je to ořezávátko. Možná si říkáte, že na ořezávátku není tak speciálního, aby se o něm dal napsat celý článek, ale jeho správný výběr je velmi důležitý.

Pastelkový tag od Martiny

6. června 2017 v 17:15 | Alo
Ahojte,
jak jsem slíbila v posledních Hotovkách, tak také činím a přicházím s novým článkem. Je to zcela jiný typ článku, jež jsem sem zatím napsala a rozhodala jsem se celkem dlouho, jeslti ho sem mám vůbec dát. Tím článkkem je Pastelkový tag, jež vymyslela Coloring Martina a mě se tento nápad velmi zalíbil, dala k dispozici své otázky a já se na ně pokusím odpovědět. Omluvte neustálé opakování odpovědí, ale mám celkem málo pastelkových sad, takže to nebude moc bohaté.

Jak funguje minerální líh

5. dubna 2017 v 17:28 | Alo
Ahojte,
po dlouhé době jsem konečně zpátky s novým článkem. Bohužel byla v článcích trochu odmlka, ale nějak poslední dobou nemám moc čas na omalovánky a ani náladu, takže se s jedním obrázkem dělám klidně i dva nebo tři víkendy. Při malování posledního obrázku, jež jde příští týden do výzvy, jsem si na vás vzpoměla a tak mě napadl tento článek. Pojďme na něj.

Začínáme

8. března 2017 v 10:12 | Alo
Ahojte,
šest dní uplynulo jako voda a já vám přináším další článek. Tentokrát to nebude žádná recenze nebo ukázka nově vymalovaných obrázků (na ni se můžete těšit v příštím článku), ale bude to spíše kecací článek a snad i trocha inspirace pro někoho z vás. Nad napsáním tohoto článku jsem rozmýšlela již delší dobu, ale až teď jsem si dala pořádně do kupy, co vám chci říct. Tak jdeme na to Usmívající se.

Odměna

2. března 2017 v 10:20 | Alo
Ahojte,
dneska vám přináším minirecenzičku pomůcky na vybarvování omalovánek, jež jsem si pořídila jako odměnu za složení zkoušek během tohoto zkouškového období. Bohužel se mi to zkouškové celekm protáhlo, takže objednávku samotnou jsem prováděla až víkend před začátkem nového semestru, takže po prvním týdnu ve škole, na mě doma čekal balíček a v něm ...

Co přinesl Ježíšek? 2

13. února 2017 v 12:00 | Alo
Ahojte,
jak jsem slíbila, tak i činím. Jsem tu dnes s pokračováním článku "Co mi přinesl Ježíšek?", které se tentokrát zaměří na novinky z oblasti pastelek a jiného příslušenství. Sice to všechno byly dárky, ale protože je Ježíšek moderní a já mu v dopise posílala přímo odkazy na dané věci, napíši vám k nim jejich ceny. No nebudu to okecávat a jdeme na to.

Inspirace

10. října 2016 v 0:00 | Alo
Ahoj,
slibovala jsem ve svém prvním článku, že sem občas dám i odkazy na jiné lidi milující antistresové omalovánky. Tak konečně jsem našla čas na uvedení prvního a mě osobně nejvíc inspirujícího člověka, díky němuž jsme i založila tento blog. Asi o tom ani neví, ale myslím si, že nejsem jediná.

Coloring Martina


Takto se jmenuje na sociálních sítích. Je to normální česká žena, jež se zamilovala do omalovánek a začala svá díla dávat na internet. Postupem času kromě ukázek hotových děl žačala s recenzemi omalovánkových knih, pastelek a jiných výrobků na kreslení. Své porfily má na Youtube (tam jsem ji objevila a sleduji zde její krásná videa), Facebooku, Instagramu a také má svůj vlastní blog.
Mými snad nejoblíbnějšími videi, která vydává, je pravidelný pořad Domalováno, kde každou neděli ukazuje, které obrázky zvládla vybarvit za poslední týden a jaké pastelky na ně použila. Občas se objeví také video, kde se snaží ženám milujícím omalovánky promluvit do duše a povzbudit je k další tvorbě.

Coloring Martina, jestli toto čteš, tak moc děkuji za inspirace a povzbuzení, doufám, že budeš ve své tvorbě i nadále pokračovat.

Čím maluju

31. srpna 2016 v 16:22 | Alo
Ahoj,
v tomto krátkém článku bych vám ráda ukázala, co používám na malování. Vzhledem k tomu, že se malování a omalovánkám věnuji jen velmi zřídka jsou mé zásoby celkem skromné.

Pastelky:
Moje sbírka pastelek se skládá z dvou hlavních sbírek, protože mám v podstatě dva domov, skutečný domov a kolej, a v každém chci mít jedny, člověk nikdy neví, kdy se mu pastelky budou hodit, ikdyž zrovna nebude malovat.
Na kolej si beru starší pastelky, které jsou již spíše zbytky z dřívějších let, protože malování mě vždy bavilo. Tyto pastelky mám spíš už jen na dopoužívání a vím, že mi u nich nebude vadit, když se při stěhování zničí.
Doma používám pastelky lepší, protože nemám strach, že by se mi mohly nějak poškodit. Jsou to dvě sady: první byla koupená mou mamkou ještě za minulého režimu, ale mamka ji skoro nepoužívala, takže jsem si přebrala jako skoro novou. Tyto sada obsahuje 24 pastelek, což je na začátky malování jednodušších antistresových omalovák celkem postačující. Krásně chytaly na snad jakýkoliv papír a tenčí papíry netrhaly, ale častým přenášením ve školní tašce se začaly dost lámat.
Při malování omalovánek, kde jsem potřebovala dosáhnout realističtějších a přesnějších barev, jsem dostala druhou sadu pastelek. Jsou to akvarelové pastelky Mondeluz od Koh-i-Nooru, sada čítá 48 barev, což mi plně vyhovuje. Ve městě máme přímo obchod od Koh-i-Nooru, takže se dají snadno sehnat pastelky, které již docházejí. Zatím jsem s nimi malovala pouze na sucho, ale doufám, že brzy je vyzkouším i rozmývat.

Další potřeby:
K Mondeluzkám jsem si koupila i tzv. míchací pastelku neboli blender (taktéž od Koh-i-Nooru cca za 10,- , pozor ne ve všech papírnictvích to znají), který dokáže lépe rozetřít pastelku při suchém použití a zakryje bílé skvrnky, jež často vznikají při slabším vybarvování. Občas se místo něj dá použít i bílá pastelka, ale ten blender je o kapku lepší :).
Když se rozhodnu namalovat něco ze své hlavy, tak si k sobě často vezmu i tenký černý fix na obtáhnutí okrajů kresby. Dále pak u sebe mívám vždy ořezávátko (úplně obyčejné ze sady Mondeluzek) a alespoň dva papíry, nejlépe z obou stran čisté, ale stačí jedna strana. Potí se mi totiž dost ruce a mastnota z nich by mi mohla poškodit obrázek nemluvě o tom, že bych si rukou mohla rozmazat barvy, takže jeden papír mám vždy pod rukou a druhý dám pod stránku omalovánky, kterou zrovna dělám, aby se mi při větším zatlačení na pastelku neobtiskl další obrázek na opačnou stranu.

Proč jsem tady?

30. srpna 2016 v 9:45
Ahoj čtenáři Usmívající se,
asi jako mnoho dalších lidí jsem i já podlehla kouzlu antistresových omalovánek, které se začaly na pultech obchodů objevovat zhruba před rokem. Konečně začínám mít rošku času nebo spíše si dokáži lépe zajistit čas na to, abych se mohla pustit do vybarvování mých omalovánek. Tento blog jsem založila z velké části i proto, abych se dokázala i během školnách měsíců (jsem ještě na vysoké) dokopat k omalovánkám, ikdyž asi ne tak často jako nyní o prázdninách.
Budu se snažit sem dávat své týdenní pokroky s různými omalovánkami, ale i nové přírůstky z řad omalovánek i potřeb na jejich vybarvení, které budu doma mít. Taktéž sem budu občas dávat odkazy na blogy nebo youtube kanály, které mě něčím zaujmou.
Přeji hezké malování a nekritizujte mě prosím za to, že se vám třeba některé mé barevné kombinace nebo celkově mé malování nebudou líbil.
 
 

Reklama